marka tescil ANTDOB minik yeteneklerini arıyor « Markalar Ve İnsanlar
Markalar Ve İnsanlar

ANTDOB minik yeteneklerini arıyor

ANTALYA […]

ANTDOB minik yeteneklerini arıyor
23 Eylül 2017 - 7:44 'de eklendi.

antdob

ANTALYA Devlet Opera ve Balesi (Antalya DOB) bünyesinde hayata geçirilen ‘Çocuk Korosu’ ve ‘Çocuk Balesi’ kursları için sınavla öğrenci alınacak.

Antalya DOB bünyesinde ilk defa 2015-2016 sanat sezonunda hayata geçirilen ‘Çocuk Korosu’ ve ‘Çocuk Balesi’ için öğrenci alımı yapılacak. ‘Çocuk Korosu’ için başvuru yapacak adayla yeteneklerinin değerlendirilmeye alındığı sınava tâbi tutulacak. Kurslara yeterli derecede müzik kulağı ve ritim duygusu ile uygun ses materyali bulunanlar kabul edilecek. 4 yıllık kurs süresince öğrenciler, kulak ve ses eğitimi, birlikte ve bireysel şarkı söyleme ile bazı genel müzik bilgilerini içeren eğitim görecek. Bu süre içinde öğrencileri Antalya DOB’un sahneleyeceği bazı opera, operet ve müzikaller ile çocuk oyunlarında görev alabilecek. Öğrenciler yıl sonunda ise tüm yılın birikimlerinin sergileneceği bir gösteride yer alacak.

ÇOCUK BALESİ’NE KİMLER ALINACAK

‘Çocuk Balesi’ne başvuran adaylar da yine yetenek sınavına girecek. Kurslara yeterli derecede müzik kulağı, ritim duygusu ve dans yeteneği ile uygun beden yapısına sahip olanlar kabul edilecek. 3 yıllık kurs sürecinde öğrenciler, beden ve müzik-ritim-hareket koordinasyonu, temel dans duruşları ve adımları ile genel bazı bale bilgilerini içeren bir eğitim görecek. Bu süre içinde öğrenciler yine sahnelenen bazı bale ve çocuk oyunlarında görev alabilecek, sezon sonunda ise birikimlerini sergileneceği bir gösteride rol alacak.

Sınavlara ilkokul 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin kabul edileceği belirtilerek, son başvuru tarihinin 29 Eylül olduğu kaydedildi. Adaylar hafta içi ve cumartesi günleri 09.00-17.00 saatleri arasında Haşim İşcan Kültür Merkezi’ne başvurabilecek. Sınavlar 01 Ekim 2017 Pazar günü Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER