marka tescil İNSANIN KENDİSİNE YOLCULUĞU « Markalar Ve İnsanlar
Markalar Ve İnsanlar

İNSANIN KENDİSİNE YOLCULUĞU

“Her […]

İNSANIN KENDİSİNE YOLCULUĞU
05 Kasım 2016 - 0:34 'de eklendi.

“Her insan bir alemdir” diyor Yaratıcı. Hem keşfedilmesi gereken bir potansiyel, hem çözülmesi gereken bir problem hem de kat edilmesi gereken bir yol…

İnsanların büyük çoğunluğu, özünde var olan yaratıcı gücün potansiyelini keşfetmeden salt bedeniyle yaşar ve ömrü bittiğinde terk eder dünyayı. Bir de o potansiyelin farkına varıp o gücü kendi küçük mucizelerini gerçekleştirmek için kullanabilmeyi keşfedenler vardır.

Kendi mucizelerini gerçekleştirebilme gücünü keşfeden insanlar, kendi içine yolculuk yapabilme cesaretini gösterenlerdir.

Ancak dikkat edilmesi gereken bir risk var bu noktada. Deha ile delilik arasındaki ince bir çizgidir insanın kendisine yolculuğu. Özünde var olan gücün farkına varabilmek, çevreyi, insanları başkalarının görmediği saydamlıkta, başkalarının fark etmediği boyutlarda görmek kişiyi yapay sıradanlıktan kurtarıp dehaya erdirebilir. Ya da kendisinin bir ölçüde farkına varıp da ait olmadığı çevreyi sorgulamak yerine kendisindeki potansiyeli sorgulayan, akıl-yürek dengesini sağlamakta güçlük çeken, içsel gelişimini tamamlamayan insanların varacağı nokta olur delilik…

İşte hayatın hangi alanında olursa olsun, ister spritiüel anlamda, ister daha somut ve yalın dünya anlamında gerçek bilgeliğe, olgunluğa ulaşabilmek sizi buraya ulaştıracak gelişim sürecini tamamlamak zorundasınız. İnsan olmak, eskilerin deyimiyle kemale ermek, olgunlaşmak tümüyle bu sürecin doğru yaşanmasına bağlı.

Bu süreç nasıl yaşanmalı, nereden başlanmalı diyorsanız eğer… İşin özü taa Eski Yunan’daki Delphi tapınağının kapısında yazan ve sonrasında bütün inançların dile getirdiği bir sözde gizli: “Kendini Bil”…

Kendini bilmek, kendini tanımak demektir. Kendini bilmek hem Yaratıcıdan gelen mucizeler gerçekleştirebilme yanını, hem de egonun ve dünya yaşamının esir ettiği vahşi yanlarını bilmektir. Gücünü, zaaflarını bile, duygularını tanıyan ve bunları bir bütün olarak daha kaliteli bir hayat için kullanabilen insanlar kendini bilen insanlardır.

Kendini bilmek, aynı zamanda hayatı aslında ilk önce kendimiz için yaşadığımızı bilebilmektir. Bize verilen en büyük hediye olan hayatı, başkalarına “hayır” diyemeden, büyük ölçüde sevdiğimiz ve iyi bulduğumuz insanların istekleri doğrultusunda yaşarsak, en çok ihtiyacımız olan huzur duygusundan yoksun biçimde anlık keyiflerle yaşarız. Bunun sonu ise, ne olduğunu bir türlü çözemediğimiz derin bir boşluk duygusudur.

Peki kendini bilme yolculuğu nasıl olur diyorsanız? Bu herkes için farklıdır. Kimisi dinde, kimisi spiritüalizmde, kimisi parapsikolojide kimisi ise psikolojide bulu bu yolcuğunun duraklarını. Ya da bazıları tümünden yararlanır.

Yöntem ne olursa olsun, yolculuğun sizi güçlendirmesi, fayda sağlaması manzaraya takılıp yolun kendisinden çıkmamakla mümkündür.

Konuya bir başka yazıda yaşamdan somut örneklerle devam edeceğim… Selamlar, sevgiler…

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER