marka tescil Spa sektöründe çeyrek asrı aşkın tecrübesi ile adından övgü ile söz ettiren Amon Spa’nın sahibi Abdullah SÖNMEZ ile markalaşma yolundaki basamakları, spa sektörünün püf noktalarını ve hedeflerini konuştuk… « Markalar Ve İnsanlar
Markalar Ve İnsanlar

Spa sektöründe çeyrek asrı aşkın tecrübesi ile adından övgü ile söz ettiren Amon Spa’nın sahibi Abdullah SÖNMEZ ile markalaşma yolundaki basamakları, spa sektörünün püf noktalarını ve hedeflerini konuştuk…

Abdullah […]

Spa sektöründe çeyrek asrı aşkın tecrübesi ile adından övgü ile söz ettiren Amon Spa’nın sahibi Abdullah SÖNMEZ ile markalaşma yolundaki basamakları, spa sektörünün püf noktalarını ve hedeflerini konuştuk…
21 Aralık 2016 - 14:37 'de eklendi.

Abdullah Sönmez kimdir? Öncelikle sizi yakından tanıyalım…

Ait olduğu Anadolu kültürünün bütün güzel dinamiklerini karakterinde harmanlamış dürüst, çalışkan, insana ve ona ait değerlere kıymet veren, cesur, duygusal zekâsı gelişmiş, girişimci ruha sahip, coşkulu ve şahsına ait güzel kimliğiyle bütün bunları daha da kıymetlendiren, ülkemizin mütevazı bir iş adamıdır.

Türkiye spa sektöründe sahip olduğum 30 yıla varan deneyim ve bilgi birikimim ile bir marka olmayı başarabildim diye düşünüyorum. Bu sektörde öncü isimlerden biriyim diyebilirim.

“Markamız, Türkiye turizminin önde gelen markalarıyla Göynük’te Mirage Park Resort, Kundu’da Aska Lara Resort& Spa ve Sherwood Breezes Resortve Belek bölgesinde bulunan Maritim Pine Beach Resort Belek‘te hizmet vermektedir.”

Amon Spa olarak kaç yıldır spa sektöründesiniz ve nerelerde hizmet veriyorsunuz?

Spa sektöründe başarılar ile geçen çeyrek asrın ardından, 2016 yılında sektörün ve iş dünyasının gerektirdiği adımları atarak, bu deneyimi tescilli bir marka haline getirdik.

Amon Spa ismi ile kalite ve güvenin temsilcisi olarak varlığını sürdüren markamız, Türkiye turizminin önde gelen markalarıyla Göynük’te Mirage Park Resort, Kundu’da Aska Lara Resort& Spa ve Sherwood Breezes Resortve Belek bölgesinde bulunan Maritim Pine Beach Resort Belek‘te hizmet vermektedir.

“Marka ve kalite bilinci içerisinde profesyonel danışmanlık hizmeti alarak yukarıdan aşağı tüm personelimizin eğitilmesi önceliğimiz oldu”.

Çeyrek asrı aşkın süredir markanızı güçlü tutmak için ne gibi çalışmalar yaptınız?

Amon Spa markasının hikayesi Abdullah Sönmez ismi ile başlar. Kendi gelişimimi ne kadar önemsediysem, bizi temsil eden markamızın gelişimini de tüm detayları ile önemsiyorum. Bu çerçevede kendi bireysel gelişim basamaklarını, markamız bünyesinde çalışan tüm personelimize de yansıtarak yavaş ve akılcı yollarla günümüze taşıdık.
Herhangi bir işletmenin kalitesinin, çalışanların kalitesi ile doğru orantılı olduğu inancı ve çeşitli hizmet içi eğitimler ile tüm çalışanlarımızın kişisel ve mesleki gelişimlerini desteklemeyi her zaman doğru bulduk. Bu düşünce ile marka ve kalite bilinci içerisinde profesyonel danışmanlık hizmeti alarak yukarıdan aşağı tüm personelimizin eğitilmesi önceliğimiz oldu. 2016 yılında hız verdiğimiz bu çalışmalara artan bir ciddiyetle de devam edeceğiz.

“ İnsanı temsil eden beden, ruh ve zihnin bir uyum içerisine davet edildiği yerlerdir spalar…”

Spa sektörü sağlıkla ne derece bağlantılı sizce? Sağlımıza ne gibi faydaları var?

Spa dendiğinde akla‘sağlıklı yaşam’ gelir.Fransızca bir terim olan ‘spa’,‘sudan gelen hayat’anlamındadır.Sağlık dendiğinde de beden, zihin ve ruhun bütüncül sağlık halinden bahsedilir. İşte biz spa sektöründe bu üçlü sağlık haline hizmet ediyoruz.
Sağlığı temsil eden en güzel tanım uyum olsa gerek. İnsanı temsil eden beden, ruh ve zihnin bir uyum içerisine davet edildiği yerlerdir spalar… Amon Spa da insanda bu uyumun tesisine hizmet vermektedir.

“Spa işletmeciliğinin mutlak suretle profesyonel çerçevede yapılması gerektiği inancı ile bizler kendi çizgimizi ve markamızı bahsedilen gelişmelerden uzak tutuyoruz.”

Son zamanlarda neredeyse her mahallede spa merkezleri açılıyor. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz? Bir spa merkezi açmak ve işletmek bu kadar kolay mı?

Her iş sahasında belli sektörel seviyelerin temsili olacaktır.Biz profesyonel spa işletmeleri olarak bahsettiğiniz gelişmeleri dikkatle izliyoruz.Spa işletmeciliğinin mutlak suretle profesyonel çerçevede yapılması gerektiği inancı ile bizler kendi çizgimizi ve markamızı bahsedilen gelişmelerden uzak tutuyoruz.
Örneğin; herhangi bir alanda hizmet veren bir işletmenin en üst düzeydeki idarecisinden en alt çizgideki çalışanlarına kadar hepsinin bilgi ve deneyim sahibi insanlar olması, bu sektörde çalışmak adına gerekli kriterlere sahip olması sunulan fiziksel şartlar kadar önemlidir.Bu manada o tür işletmelerin hangi klasmanda hizmet verdikleri açıktır.

Amon Spa olarak geleceğe dönük hedefleriniz neler?

Amon Spa markasını sektörel bazda bir dünya markası haline getirmek önceliğimizdir.Bu bilinçle hizmet kalitemizi olabilecek en iyi seviyeye taşımak adına danışmanlık ve eğitim hizmetleri almaya devam edeceğiz.

2017 turizminden ne gibi beklentileriniz var?

2016 yılı itibari ile dünyanın ve ülkemizin deneyimlediği kritik süreç tüm sektörle birlikte bizi de üzdü ve etkiledi.Dileğimiz odur ki; 2017 yılında ülkemiz ve bölgemiz hak ettiği huzura kavuşsun ve sektör beklenen canlanmayı yaşasın.Bunun için her bir insanımızın umudunu canlı tutması ve kendine düşeni yapması gerektiğine inanıyorum.

Biraz da size gelelim… Bir gününüz nasıl geçer? Hobileriniz varsa bahseder misiniz?

Abdullah Sönmez güne erken başlar.He rsabah olmazsa olmazlarımda yürüyüş ve yüzme vardır.Yürüyüş ve yüzmenin ardından güzel bir kahvaltı yaparım.‘Nasıl başlarsa, öyle devam eder,’ felsefesi ile, olumlu düşünerek çalışmalarımı yaparım. En güzel şey ise çocuklarım ile geçirdiğim kaliteli zamandır.

Fikirlerine önem verdiğim dostlarım ile bir araya gelip fikir alışverişinde bulunarak kişisel ve mesleki gelişimime katkı sağlamayı da önemli bir hobi olarak değerlendiriyorum.

“Amon Spa ismini ve arkasındaki tüm güzel sıfatları; benimle birlikte aynı değerlere sımsıkı sarılarak çalışan tüm ekibim yaratmıştır.”

Son olarak eklemek istedikleriniz…

Spa sektörü verdiği hizmet itibari ile güven ve temizliği birinci derecede önemser. Amon Spa olarak bizler tüm ekibimizle sunduğumuz hizmeti hem çalışanımıza hem misafirlerimize üst düzeyde saygı ,ilgi ve ihtimamla benzerlerinden ayıran nadide kurumlarından birisiyiz.

Amon Spa ismini ve arkasındaki tüm güzel sıfatları; benimle birlikte aynı değerlere sımsıkı sarılarak çalışan tüm ekibim yaratmıştır. Ekibime duyduğum güven ve inanç, kurumsallaşma sürecinde bana güç vermiştir.Bu vesile ile Abdullah Sönmez ismine güvenip inanan ve özveri ile çalışan, her durumda bizimle olan tüm çalışanlarıma yürekten sevgilerimi ve teşekkürlerimi iletiyorum.
Bizim sloganımız ‘BE THE ONE’ yani ‘EŞSİZ OL; Bir eşin ve benzerin olmasın’ gibi bir içerikle, sektörde ulaşmak istediğimiz hedefimizi açıkça göstermekteyiz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER