marka tescil Spora Dair Sorularımızda Bu Ayki Konuğumuz; Şehrin Spor Merkezi Awaros Gym Antrenörlerinden Uğur BOYRAZ… « Markalar Ve İnsanlar
Markalar Ve İnsanlar

Spora Dair Sorularımızda Bu Ayki Konuğumuz; Şehrin Spor Merkezi Awaros Gym Antrenörlerinden Uğur BOYRAZ…

Uğur […]

Spora Dair Sorularımızda Bu Ayki Konuğumuz; Şehrin Spor Merkezi Awaros Gym Antrenörlerinden Uğur BOYRAZ…
21 Aralık 2016 - 15:00 'de eklendi.

Uğur Bey sizi biraz yakından tanıyabilir miyiz?

22.03.1990 İstanbul doğumluyum. Spor hayatıma 6 yaşında basketbol ile başladım. Daha sonra ise fitness ve mma ile tanıştım ve hayatım ile bir bütün haline gelerek yaşam tarzım oldu. Eğitim hayatımı Almanya’da Köln Sporthochschule Üniversitesi’nde tamamladım. Mesleki hayatım içerisinde Almanya ve Türkiye’de bir çok ilde çalışma fırsatım oldu; şimdi ise son noktam olan Awaros Gym’de çalıştığım için çok mutluyum.

Mesleğinizi Awaros Gym’de icra ediyor olmanızın ne gibi avantajları var sizce?

Şu ana kadar birçok ilde ve spor salonunda çalıştım ;ama Antalya’nın hem gözbebeği hem de artık bir markası haline gelmiş olan Awaros Gym fitness camiası ve sektörün en iyi spor salonu olduğu için burada çalışmaktan çok mutluyum. Her zaman ileri görüşlü yönetim kadrosu ve hocaları ile üyeleri tarafından %99.5 memnuniyet sağlayan bir işletme olmasının yanı sıra, her gün ‘’en iyisi için’’ uğraşan kocaman bir aileyiz aslında. Awaros Gym yönetimine bu yüzden sonsuz teşekkürlerim sunuyorum.

“Spor yaptığınızda daha mutlu, daha zinde, daha enerjik olursunuz hayata bakış açınız bile değişir.”

Fitnessa yeni başlayanlar ya da başlamayı düşünenler için ne gibi önerileriniz olur?

Öncelikle şunu belirtmek isterim. Son zamanlarda Türkiye’ de spor yapanların sayısı çok ciddi anlamda artışa geçti ve ‘spor benim yaşam ünitem’ gözü ile baktığım için bu artış beni çok mutlu ediyor. Sorunuza gelecek olursak haftanın en az 3 günü 1 saat spor yapmalarını, beslenme tarzlarını değiştirmelerini öneriyorum. Spor yaptığınızda daha mutlu, daha zinde, daha enerjik olursunuz hayata bakış açınız bile değişir. O yüzden herkesin spor yapması şarttır.

“Spora başlayıp bırakırsan vücut kendini daha çok salar” gibi bir düşünce var. Bu doğru mu sizce?

Evet en çok sorulan sorulardan biri bu.Öncelikle şunu belirteyim ‘yağı kasa çevirmek’ diye bir algı da var toplumumuzun arasında ama ne yazık ki öyle bir durum söz konusu bile değil ‘Yağ yağdır .kas ise kastır.’ Spora başladığınız anda vücudunuzdaki bütün kas sistemi çalıştığı için metabolizma hızınızda yükselir ve böylelikle gelişimler sağlanır. Kaslarınız, iç organlarınız, ve iskelet sisteminiz o tempoya alıştığı için sporu bıraktığınız anda metabolizma hızınız düştüğü için yağlanmak daha fazla olabiliyor.

“Awaros Gym ‘deki alet ve ekipmanların hepsi profesyonel anlamda çalışabileceğiniz aletlerdir.”

Bir spor salonundaki ekipmanlar sizce ne derece önemli?

Spor salonundaki ekipmanlar her zaman için önemlidir. Çünkü antrenman yaparken iyi konumda hissettirecek eğim, tutuş, duruş gibi birçok önemli noktalara sahip olmalıdır. Awaros Gym ‘deki alet ve ekipmanların hepsi profesyonel anlamda çalışabileceğiniz aletlerdir.

Beslenmenin spordaki yeri nedir?

Doğru beslenmenin sadece spor için değil; hayatımızın her anı için çok önemi vardır. Tabi ki sporcular için olmazsa olmazlarındandır doğru ve sağlıklı beslenme. Hangi sporu yaparsanız yapın beslenme en önemli kaidedir. Örneğin; bir bina düşünün temeli olmadan kat çıkamazsınız biz sporcular için ise o katı çıkabilmek için %100’lük bir dilimin %70 ini sağladığı için beslenme daha değerlidir.

Son olarak eklemek istedikleriniz ya da tavsiyeleriniz…

En son söylemek istediğim şey evlerinizden çıkın ,discolardan ya da barlardan … Spor hayatınızın bir parçası haline gelsin. Bizler Awaros Gym ailesi olarak sizleri bekliyor olacağız. Unutmayın ki tek bir gerçek olan şey var: vücudunuz ve o da sizleri belli bir yere kadar taşır. Teşekkür ederim.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER