marka tescil “Antalya Emlak Dünyası” Programı İle Sektörün Konularına Değinen Başarılı İş Adamı Bilal KÖLEOĞLU İle Emlak Sektörü Üzerine Keyifli Bir Söyleşi Gerçekleştirdik… « Markalar Ve İnsanlar
Markalar Ve İnsanlar

“Antalya Emlak Dünyası” Programı İle Sektörün Konularına Değinen Başarılı İş Adamı Bilal KÖLEOĞLU İle Emlak Sektörü Üzerine Keyifli Bir Söyleşi Gerçekleştirdik…

Bilal […]

“Antalya Emlak Dünyası” Programı İle Sektörün Konularına Değinen Başarılı İş Adamı Bilal KÖLEOĞLU İle Emlak Sektörü Üzerine Keyifli Bir Söyleşi Gerçekleştirdik…
21 Aralık 2016 - 15:06 'de eklendi.

Bilal Köleoğlu kimdir, öncelikle sizi tanıyabilir miyiz kısaca?

Antalya doğumluyum, 35 yaşındayım ve evliyim. 2 çocuğum var. 2006 yılından beri emlak sektörü içindeyim. Kanal V’de “Emlak Dünyası” adında bir program yapıyorum. Birçok sivil toplum kuruluşunda aktif üye olarak görev yapmaktayım. Adayla Vakfı’nda 2 yıldır başkan vekilliği görevindeyim. Vakfın başkanı Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal.

“Daha çok insana ulaşabilmek en büyük amacımız. 2017’de de bu hizmetlerimize devam edeceğiz.”

Adayla Vakfı’nı anlatır mısınız biraz? Antalya’ya ne gibi katkıları oldu, ne yönde çalışmalar yapıldı?

Aslında Adalya Vakfı bundan önceki dönemlerde atıl kalmış durumdaydı. Sayın Ümit Uysal belediye başkanı olduktan sonra bu vakfı hareketlendirmek için yeni bir atağa geçti. İlk yıl 93 tane çocuk okuttuk. Geçen yıl ise 220 üniversiteli çocuğumuza burs verdik. Burs verirken belirli kriterlerimiz var. Ona göre burs dağılımı yapmaktayız. Çok fazla başvuru alıyoruz, en çok ihtiyacı olanlar öncelik tanıyoruz tabi ki. Bu tercihi yaparken de kendi başımıza değil, bu işi bilen kişilerden yardım alarak yapıyoruz. Bu sene de 250 civarı öğrenciye burs vermeyi planlıyoruz.
Bunun haricinde Adalya Vakfı’nın Engelsiz Cafe adında bir işletmesi var. Pek çok engelli derneğiyle birlikte hareket ederek burada seminerler, çalışmalar, aktiviteler yapıyoruz. Burası sadece engelli vatandaşlar için değil, tüm halk için açık. Amaç para kazanmak değil, sosyal bir tesis olarak engelli vatandaşlarımıza yardımcı olabilmek.
Geçen yıl Ramazan ayında pek çok ilçede gıda paketleri dağıttık. Bunu sadece Ramazan ayında değil, zaman zaman tekrarlıyoruz.
Konuksever Mahallesi’nde güzel bir kreş açtık. 5 katlı, 140 öğrenci kapasiteli, Antalya’nın en güzel kreşlerinden birini yaptık. İyi bir özel kreş 1000-1500 tl civarında iken, bizim açmış olduğumuz kreşte aylık 200 tl gibi uygun bir ücretle çocuklarımız eğitim görüyor.
Geçen sene Batman’da görev yapan Antalyalı bir öğretmenimiz bizden gitar talebinde bulundu. 15 tane gitar gönderdik. Çevremizden bu tarz talepler geldiğinde bunlara olumlu cevap vermeye çalışıyoruz. Örneğin geçenlerde Soğuksu Mahallesinde bir okulun sıra ve dolaplarını yeniledik.
Her geçen gün vakfın üyeleri ve destekçileri artmakta. Bu da bizleri çok mutlu ediyor. Daha çok insana ulaşabilmek en büyük amacımız. 2017’de de bu hizmetlerimize devam edeceğiz. Başladığımız yıldan beri hep üzerine koyarak buralara geldik, yine aynı azimle çalışacağız.

Doların ateşi iyice yükseldi. Bu emlak piyasasını nasıl etkileyecek?

Bu durum maalesef yapı maliyetlerini arttıracaktır. Özellikle yeni yapılan konutlarda inşaat maliyeti artacağından dolayı bu tüketiciye yansıyacaktır. Alınan bazı maddelerin dolarla alınıyor olması ister istemez sektörü etkileyecektir ve fiyatlarda artış olacaktır.

“Başta endişe ediyordum, ancak çevrenin ısrarı ve desteği ile programımız başlamış olduk.”

Biraz da hazırlayıp, sunduğunuz “Emlak Dünyası” programından bahseder misiniz?

Aslında bu program sunma işi çok ani oldu. Ben televizyoncu değilim, bu işlerden de pek anlamazdım. Ancak kanal sahibi abimiz uzun süredir ısrar ediyordu. Başta endişe ediyordum, ancak çevrenin ısrarı ve desteği ile programımız başlamış olduk.
Programa müteahhit, gayrimenkul danışmanı, avukat, mimar gibi emlak sektörüyle ilgili konuklar alıp, birlikte konuları değerlendiriyoruz. Gayrimenkul alırken nelere dikkat edilmeli, sektörün sorunları neler gibi konular üzerinden ilerliyoruz. Canlı yayına telefon bağlantısı alıyorum, interaktif şekilde ilerliyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz…

Daha huzurlu bir yıl diliyorum öncelikle 2017’den. Şahsi olarak değil, tüm ülke için iyi bir yıl olmasını istiyorum. Ülkemiz milletimiz ne kadar refah içinde olursa benim için de öyle olur. Herkese mutlu yıllar diliyorum…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER