marka tescil VAMPİR SİSTEMİ GÜZELLİĞİ « Markalar Ve İnsanlar
Markalar Ve İnsanlar

VAMPİR SİSTEMİ GÜZELLİĞİ

DERMATOLOJİ […]

VAMPİR SİSTEMİ  GÜZELLİĞİ
10 Ocak 2017 - 9:10 'de eklendi.

DERMATOLOJİ VE VENEROLOJİ UZMAN DOKTORU HÜRAY HÜGÜL
VAMPİR SİSTEMİ GÜZELLİĞİ

Adı her ne kadar tüyler ürpertici olsa da Vampir Sistemi; yüzünüze gençlik ışıltısı ve tazelenmenin en doğal yollarını sunar. Aslında bu sistem, sadece vampir maskesinden oluşmaz. Eş zamanlı uygulanan PRP, onatobotulinum tip a ve vampir maskesini içerir. Vampir Sistemi; kanınızdan gelen doğal güzelliğin taçlandırılmasıdır.
Son zamanlarda cildiniz parlaklığını ve canlılığını mı yitirdi? Sık sık ‘’Yorgun musun?’’ ‘’Canın mı sıkkın?’’ gibi arkadaş yorumlarına mı maruz kalıyorsunuz? Gözaltı torba ve morlukları biraz toparlansa, cilt kendini biraz yenilese, cildin kumaşı daha bir pürüzsüzleşse fena mı olur? Aynı zamanda alındaki martı kanadı çizgileri adı gibi uçup gitse, göz kenarı kaz ayakları silinse, çatık kaşlar gülümsese, burun gövdesindeki tavşan çizgileri de azalsa ne güzel olur. Ama bir de doğal olsun. Dışardan estetikli gibi durmasın. Kimse de anlamasın. Ama biraz iltifat da alayım. Ruha iyi gelir. Canlanır insan. Auran ışıldar.
Yukarıdaki cümlelerden en az 5 tanesi içinizden geçiyorsa tamam o halde; Vampir Sistemi tam sizlik.
Nasıl Uygulanıyor?
1. Prp (Platelet Rich Plasma) Uygulaması

PRP Nedir?
Önce periferik bir damardan (örn; kol damarı) kendi kanınız alınıyor. Yaklaşık 10 cc kan yeterlidir. Üçlü ve altılı tüplere geçiriliyor. 3500 devirde 9,5 dakika santifüj edilerek içindeki ‘’platelet’’ yani ‘’trombosit hücreleri’’ ayrıştırılıyor. PRP medikal yani tıbbi bir uygulamadır. Sadece doktorlar tarafından yapılmalıdır. Bu işlemin sonunda tüplerdeki kan bileşenlerine ayrılır; yani her mililitresinde yaklaşık 200.000 trombosit bulunan bu kanın kırmızı hücrelerden oluşan kısmı ayrılır, böylece mililitrede 1,5 milyona kadar trombosit yoğunluğuna sahip olan bir plazma elde edilir. İşte buna trombositten yani plateletten rich (zengin) plazma (prp) adı verilir. PRP son derece güvenlidir. Yan etkisi potansiyeli beklenmez ;çünkü sizden alınan kan ürünü sadece size geri verilmektedir.
PRP Nasıl Yapılır?
Trombosit hücreleri, kanın pıhtılaşması ile ilgili olduğu kadar doku hasarının iyileşmesini sağlayıcı özellikteki büyüme faktörlerini de salgılamakla görevlidirler. Dolayısıyla santrifüj işlemi uygulanan kandan elde edilen PRP, yani trombositi bol olan kısım ya mezoterapi yöntemiyle ya da maske haline getirilerek yüz, boyun, saçlı deri, gerdan, el sırtı vs istenen bölgeye uygulanır. Bu sayede dokulardaki hasarın ya da yaşlanmanın etkilerini geriye çevirecek doğal büyüme faktörleri istenen bölgeye verilir. Aslında önerilen yöntemle elde edilen ürün iki farklı etapta cilde verilmektedir; biri PRP’nin Napaj Yöntemi yani doktorun direkt nakış gibi ince milimetrik aralarla cildi seri enjeksiyonlara tabi tutması, diğeri de Agresif Form ki bu formda bu trombositlerin dolgu maddesi gibi kullanılmasını sağlayarak yani kendi kanınızdan dolgu maddesi yapılarak yüzdeki temel kıvrımlara, göz altlarına, nazolabial oluklara, dudak ve ağız çevresine ve ince çizgilere uygulanması esasına dayanıyor. Bu ikisi bir arada kullanıldığında deride yenileyici etki daha güçlü biçimde ortaya çıkıyor.
Etki Süresi ve Uygulama Aralıkları Nasıldır?
Hyaluronik asit içeren dolgu maddeleri 8-24 ay kadar dayanır. Dolgulu PRP hem kendi kanınızdan üretilir hem de doldurulan bölgedeki deri yaşlanmasına karşı geri sayım başlatan biyolojik bir süreci tetikler. Yani sadece doldurmaz aynı zamanda savunması zayıflamış, zamanın veya çevrenin yıpratıcı etkilerine karşı savaşmada yenik düşmüş bölgeye destek gönderilmiş olur. PRP 3-4 haftalık aralarla 3-4 seans yapılır. Yılda bir ihtiyaca göre 3-4 seanslık bir kür daha yapılabilir. Cildin ihtiyaçları sigara, alkol kullanımı, uykusuzluk, stres, çevre kirliliği ve güneşe yanlış maruziyet gibi etmenlerle değişebilir. Kişi kendine iyi bakıyorsa, sağlığına dikkat ediyor, cildini UV ışınlarından koruyor ise 2. kür için 1 hatta duruma göre 2 yıl beklenebilir. Ancak ciltte canlılık ve parlaklık istenen zamanlarda birkaç ayda bir rapeller yapılabilir. En doğrusu 3 ayda bir botox ile birlikte bir seans PRP uygulamak ve cildi hep canlı tutmaktır.
PRP’nin Sonuçları Nelerdir?
Cilt daha parlak ve canlı görünür. Özellikle yüz bölgesinde karşılaştığımız güneş ve yaşlılık lekeleri yumuşar, göz altı bölgesi torbalanmalar ve mor renk değişikliklerinde düzelme olur. İnce çizgiler yumuşar. Çevreniz; “Gençleşmişsin, harika görünüyorsun” diyebilir. Oysa ki son derece doğal bir yöntem olan PRP sadece zaten sizde olanı size daha güçlü bir şekilde geri vermiştir. Bu da cildinizin doğal savunma mekanizmasıdır. Bir güzel tarafı da PRP’nin etkileri uygulama yapılan bölgenin çevresinde de görülmesidir. Örneğin alın bölgesine yaptırdığınızda saçlarınız da canlanır.
2. Onatobotulinum Tip A Uygulaması

Onatobotulinum Tip A Nedir?
PRP cildinizin kumaşını yenilerken göz çevresi, alın ve kaş arası gibi üst yüzdeki belirgin mimik çizgilerine dengeli ve ifadeyi bozmayan kaliteli ve dengeli botox (onatobotulinum tip A) enjeksiyonu yapılır. Botox, clostridium botulinum isimli bakteriden elde edilen bir tür nörotoksindir. Etkisini sinir-kas kavşaklarında sinir iletimini bozarak gösterir. Yani kas lifleri üzerinde geçici paralizi yaratır. Botox’un bu etkisi sadece kasları hareket ettiren sinirler üzerinde görülür; ağrı, dokunma ve soğuk sıcak hissi üzerinde bir etkisi yoktur. Doğru şekilde ve tecrübeli ellerde yapıldığından yüzde maske benzeri bir donukluğa yol açmaz; yüz ve bakışlardaki ifadeyi değiştirmez.
Yüz bölgesinde nerelerde kullanılır?
Zaman ve yaşlanma ile yüzde oluşan çizgilenmelerin giderilmesinde, iki kaş arasındaki kaş çatma çizgilerinin, yatay alın çizgilerinin, göz etrafındaki ışın gibi dışa doğru uzayan kazayağı çizgilenmelerinin giderilmesinde; hafif kaş düşüklüğünde oldukça faydalıdır. İlk önceleri paralitik ve spastik hastalıklarda kullanılırken, 1987 den beri kozmetik nedenlerle kullanılmaktadır. 1989 yılında FDA onayı alarak şaşılık, blefarospazm ve yarı yüz spazmlarında kullanılmaya başlanmıştır. Kozmetik kullanımını FDA, 2002 yılında onaylanmıştır.
Etki Süresi Nedir?
Botox enjeksiyonu çok ince uçlu 30 gujluk özel botox enjektörleriyle yapılır. İşlem sırasında sinek ısırığı şeklinde bir acı hissedilir ve işlem süresi toplam 10 dakikadır. Etkisi; enjeksiyondan sonra 3-4 gün içinde yavaş yavaş başlar, 2 hafta içinde maksimuma ulaşır. Yaklaşık 3 aydan sonra Botox’un etkisi azalmaya başlayarak sona erer. Ancak düzenli aralarla tekrarlayan botox uygulamalarında ve kişisel yapısal özelliklere göre bu sürede artış görülebilir.

3. Vampir Maskesi

PRP uygulaması için kanınız alındığında, kanınız özel cihaz ve tüplerde santrifüj edilerek ayrıştırılırken bu bekleme süresinde yüzünüzdeki uygun bölgelere botox enjeksiyonunuz yapılır ve ardından yukarıda ayrıntılarıyla bahsedilen yöntemlerle PRP uygulaması gerçekleştirilir. Bunlar medikal tıbbi işlemlerdir ve bizzat uzman dermatoloji doktorunuz tarafından dikkatle uygulanmalıdır. Derinizi tabi ki dermatologlara emanet ediniz. PRP’nin trombositten zengin plazması dışında besleyici ve güçlendirici pulp kısmından nemlendirici ve besleyici serum ve bazajanlarla hazırlanan nar çiçeği renginde maskeniz yüzünüze uygulanarak hem günün yorgunluk ve stresinden kurtulup hem de su gibi duru bir ciltle kliniğimizden ayrılmanız mümkündür. Bu maske yüzünüzde yaklaşık 20-30 dakika kadar kalır. PRP bir kök hücre tedavisi değildir. Ancak PRP’den sonra hazırlanan bu besleyici maske dolaylı yoldan kök hücreler üzerinde çalışır. Trombositlerin içindeki büyüme faktörleri deri hücrelerine fibroblast üretme mesajını ileten birer uyarandır. Fibroblastlar da kolajen ve elastin üretmek için anahtar niteliğindeki yapılardır ve dolaylı olarak kök hücreler ile çalışır, çünkü dolgu uygulaması sonrasında deride oluşan fibrin ağları ortamdaki kök hücreleri de kendi yapısında toplar. Bol nemlendirme ile ciltte bekleyerek vampir maskesi cildin yenilenmesi ve tazelenmesine yardımcı olur.

Su Gibi Duru günler , taze, canlı ve ışıldayan bir cilt dileklerimle…

_dsc4899_1024x683

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER