marka tescil Osman Erçin PELTEKOĞLU bu ay “O Bir Marka” konuğumuz oldu… « Markalar Ve İnsanlar
Markalar Ve İnsanlar

Osman Erçin PELTEKOĞLU bu ay “O Bir Marka” konuğumuz oldu…

Burdur’a […]

Osman Erçin PELTEKOĞLU bu ay “O Bir Marka” konuğumuz oldu…
10 Ocak 2017 - 9:16 'de eklendi.

Burdur’a yaptığı yatırımlarla adından övgü ile bahsettiren, başarılı iş adamı Osman Erçin PELTEKOĞLU bu ay “O Bir Marka” konuğumuz oldu…

Osman Erçin Peltekoğlu kimdir biraz yakından tanıyabilir miyiz?
1 Mayıs 1966 tarihli Burdur Kozluca doğumluyum. Memur bir ailenin tek çocuğuyum. İlk ve orta öğrenimimi Burdur merkezde tamamladım. Sonrasında Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme bölümü ve Anadolu Üniversitesi İş İdaresi bölümünü bitirdim. Öğrenim hayatımdan sonra, memurluk dönemim başladı ve sonra askerlik görevimi tamamladım. Daha sonra özel sektörde görev aldım.

Ticaret hayatım orta okul ve lise yıllarında başladı diyebilirim. Yazları motosiklet ile oğlak ,kuzu ,meşrubat gibi şeyler satmayla başladım. Yani bizde bir laf vardır: “enikten ticareti öğrendik”. İnişli çıkışlı ticaret hayatım oldu; ama yılmadım, dürüstlükten azmimden asla taviz vermedim. 2005 yılında pansiyon ve yurt sektörüne yatırım yaptım.

“Fiyatlarımız ülke şartlarına göre oldukça ekonomik. Orta gelirli bir aileye hitap edebilecek şekilde fiyat politikamız var”

Yurt ve pansiyonlarınızdan biraz bahseder misiniz?
İlk olarak Bucak ilçesinde başladım. Bucak’ta modern yurtlar yaptım.Öğrencilik yıllarımda bunu kafama koymuştum. Hayalim gerçek oldu. 4 şubeyle Bucak’ta bir anda bir numara oldum. Sonra Isparta ve en son 2012 yılında Burdur’da bu açığı keşfettim. Burdur’da 8 şubeyle başladık; ancak 3 tanesini kapattık. Burdur’da KYK yurtları hızlı bir şekilde ilerledi ve pazar dağıldı. Şu anda 5 şubeyle hizmet veriyoruz. 300 yatak kapasitesine sahibiz. Bölge olarak da 600 kişilik kapasiteye sahibiz. Fiyatlarımız ülke şartlarına göre oldukça ekonomik. Orta gelirli bir aileye hitap edebilecek şekilde fiyat politikamız var, yani aylık 250 tl ve maksimum 550 tl gibi…

“Sosyal ve aktif olmayan insan başarılı olamaz.”

Burdur Yörükler Derneği’ndeki faaliyetlerinizi kısaca anlatır mısınız?
Ben aynı zamanda hem siyasetçiyim hem de bir iş adamıyım. DP İl Başkanı ve Yörükler Derneği İl başkanıyım. Bunların haricinde; Apart, Yurt ,Pansiyon Ve Otelciler Dernek Başkanı ve spor kulübü başkanıyım. Sosyal ve aktif olmayan insan başarılı olamaz. Yörükler olarak bakın bizler bu ülkenin geçmişten bu yana temsilcileriyiz. Biz Burdur’da bir ilki gerçekleştirdik ve 1.Teke Yöresi Türk Boyları Yörük Kültürü Ve Amaçları Çalıştayı düzenledim. 67 ilden 300 başkan ,siyasetçi ve akademisyen katıldı. Burada Yörük kardeşlerimle ilkelerimizi ve amaçlarımızı yayınladık, birlik ve beraberlik mesajı verdik, ticaret anlaşmaları yaptık ,ilimizde esnaflarımıza destek olduk, morallerini düzelttik; çünkü piyasadaki durgunluk maliyet artışı, pazar küçülmesi derken küçük de olsa esnafımıza bir katkı sağlamak istedik.

“Bizler genç beyinlere yer vermeliyiz, onların ellerinden tutmalıyız”.

Burdur’un kalkınması için ne gibi çalışmalar yapılmalı sizce?
Burdur üç il arasında sıkışmış ve ekonomisi daralmış durumda. Üretim amaçlı yatırımlar yapılmamış zamanında. Burdur ekonomisinin gelişmesi için; kamu ve özel sektör birleşmesiyle süt alanında yatırımlar yapılabilir, mermer ocaklarımız ç a’dan z’ye işlenebilir, fabrika yapılabilir, yayla turizmi geliştirebilir, küçük ve orta ölçekli işletmeler ar-ge çalışmalarıyla üniversite işbirliği ile desteklenebilir. İlimizde tarım çok önemli, bu konuda güzel bir çalışma yapılabilir. Çok verimli topraklarımız var saymakla bitmez … Bizler genç beyinlere yer vermeliyiz, onların ellerinden tutmalıyız. Burdur şu zihniyettedir ne yazık ki: “benim çocuğum aylıklı bir işe girsin yeter”. Çok yanlış bir düşünce , onlara üretime ve ekonomiye katkı sağlayacak işletmeler kurdurmalıyız.

2017 yılı için hedefleriniz nelerdir?
Peltekoğlu ailesi olarak 2017 hedeflerimiz; üniversite kampüsü içinde Ünipark Avm, The Ottoman’s markası altında cafe,bistro ,bowling salonu ve çocuk oyun salonu açmak. Ayrıca 2-4 yaş arası çocuk bakım merkezi için fizibilite yaptık, yakında ona da başlayacağız.
Son olarak eklemek istedikleriniz?
Son olarak Peltekoğlu grubunu izlemeye devam edin diyorum. Burdur ve ülkemiz için çalışmaya bu yıl da azimle devam edeceğiz,yılmayacağız, başaracağız. Saygılarımla…

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER