marka tescil SAĞLIKLI VE ZİNDE OLMANIN SIRRI BİR KOÇTAN GEÇİYOR: SEVİL KARAGÖZ « Markalar Ve İnsanlar
Markalar Ve İnsanlar

SAĞLIKLI VE ZİNDE OLMANIN SIRRI BİR KOÇTAN GEÇİYOR: SEVİL KARAGÖZ

Son […]

SAĞLIKLI VE ZİNDE OLMANIN SIRRI BİR KOÇTAN GEÇİYOR: SEVİL KARAGÖZ
10 Ocak 2017 - 9:25 'de eklendi.

Son Zamanlarda Oldukça Popüler Olan Bir Konu Var: Sağlık Ve Beslenme Koçu. Peki nedir, ne değildir, neleri kapsar, neler yapar bu sağlık ve beslenme koçları? İşte bu tüm bu merak edilenleri Sevil Karagöz bizler için yanıtladı.
Sevil Hanım kendinizi kısaca tanıtır mısınız?
1981 yılında Antalya’da dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi burada tamamladıktan sonra 2003 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldum. Mezun olduktan sonra 3 sene boyunca eğitim sektöründe görev aldım. 2006 yılında Akdeniz Üniversitesi Adli Tip Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Karagöz ile evlendim. 2 kızım var. Evlendikten hemen sonra ara verdiğim iş hayatıma Easy Balance beslenme koçu olarak geri döndüm. Hali hazırda şu an Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sosyoloji bölümüne devam etmekteyim.
“Bir sağlık ve beslenme koçu bu hizmeti verirken bireylerin içinde bulundukları durumu çok iyi analiz etmelidir zira her bir kişi, eşsiz, benzersiz bambaşka bir dünyadır.”
Son zamanlarda oldukça gündemde olan sağlık-beslenme koçu tam anlamıyla ne demek? Okuyucularımız için detaylı bir şekilde anlatır mısınız?
Sağlık ve beslenme koçu, yaşamın her alanında çalışmalarını sürdüren kişilere; istedikleri sağlık hedeflerine ulaşma yolunda yardımcı olan kişidir. Sağlık ve beslenme koçluğu hizmeti alan kişiler, kendilerini sağlık hedeflerinde ileriye taşıyacak unsurların farkına vararak, kendi gelişimlerinin ve performanslarının hızla artmasına katkıda bulunurlar. Koçluk hizmeti noktasında en önemli unsur şudur: Bir sağlık ve beslenme koçu bu hizmeti verirken bireylerin içinde bulundukları durumu çok iyi analiz etmelidir zira her bir kişi, eşsiz, benzersiz bambaşka bir dünyadır.
Günlük hayat içinde bireyler neden beslenme koçuna ihtiyaç duyuyor, bireylere ne gibi avantajı var bu hizmetin?
İçinde bulunduğumuz çağa damgasını vuran küreselleşme olgusu siyasal, ekonomik, teknolojik ve kültürel alanda çok boyutlu bir değişime ve dönüşüme sebep olmakta. Her şey makro düzeyde böyle görünürken duruma bireyler açısından baktığımızda tam tersine bir içe çekilme, yalnızlaşma, giderek daha çok bireyselleşme yaşandığını gözlemliyoruz. İşte bu noktada koçluk sisteminin en güzel yanı, kişilerin yalnız olmadıklarını hissederek, onlara içten bir güven duygusu yaşatmasıdır. Sağlık ve beslenme konusunda üstlenmeleri gereken sorumlulukları bir başka kişiyle paylaşıyor olmanın kişileri son derece rahatlatan bir durum olduğunu söyleyebilirim. Örneğin koçluğunu yaptığım danışanlarım bana 7/24 ulaşabiliyor. Ne zaman ihtiyaç duysalar orada birinin var olduğunu bilmek ve yalnız hissetmemek son derece güven verici bir duygu.

Sizce sağlık ve beslenme ilişkisi nasıl dengede tutulmalı, bunun sırrı nereden geçiyor?
Sağlık tam anlamıyla kişinin bedenen , ruhen ve sosyal yönden tam bir iyilik halinde olmasıdır. Beslenme unsurunu da bu noktada , büyüme ve yaşamın sürdürülebilmesi için besinlerin kullanımı olarak tanımlayabiliriz.
Sağlıklı bir yaşam için 3 temel unsur olmazsa olmaz. Bunlar: Temiz hava, temiz gıda ve temiz düşüncedir. Bu 3 unsur bir araya geldiğinde bizlere daima genç ve dinç hissedeceğimiz, kaliteli bir yaşamın anahtarını sunmuş olurlar. Bunlar günümüzde kolay yakalayamayacağımız şartlar gibi görünse de 2 sene önce tanıştığım son derece nitelikli ve naturel besin, vitamin, mineral takviyeleri ile ben, daha fit, genç ve dinç olmanın sırrına kavuştum. Danışanlarıma da uyguladığım Easybalance beslenme programında bu vitaminlere yer vererek öncelikle kendi yaşadığım bu sağlık ayrıcalığını onların da yaşamasına vesile oluyorum. Kişilerin mutluluklarına sebep olup, hayatlarına dokunmak.. Bu yaşadığım duygunun tarifi yok.
“Bizim takviyelerimiz tüm gerekli sertifikalara sahip olmasının yanı sıra patenti firmamıza ait olan ,NTC ( Nutrition Transfer Consept) isimli özel bir konsept ile üretilmektedir.”
Piyasada çok farklı ürünler dolaşmakta ve bu durum insanları ürkütüyor. Siz ürünleriniz hakkında neler söylemek istersiniz?
Evet… Bugün besin takviyeleri ile ilgili ciddi bir ön yargı varsa sebebi piyasada dolaşan, ne olduğu belli olmayan ürünlerdir. Her nitelikli ve özel besin takviyesinin almasının zorunlu olduğu örneğin GMP, HACCP gibi sertifikalar vardır. Kişiler alacakları ürünün sertifikalarını, adı geçen sertifika merkezlerinden gerekirse tek tek kontrol ederek mevcut soru işaretlerini yok edebilirler. Zira ön yargıyı yok etmenin en güzel yolu, araştırıp bilmek ve deneyimlemektir. Bizim takviyelerimiz tüm gerekli sertifikalara sahip olmasının yanı sıra patenti firmamıza ait olan ,NTC ( Nutrition Transfer Consept) isimli özel bir konsept ile üretilmektedir. Besin transfer konsepti anlamına gelen NTC sayesinde ürünlerimizin içindeki tüm besin, mineral, vitamin ve hatta A, E, D ,K gibi suda çözünemeyen vitaminleri bile suda çözünür teknoloji ile ürettikleri için, tüm içeriğin su molekülleri arasında anında hücrenin içine nüfuz etmesini sağlıyoruz. Sonuç: 5 kat daha fazla ve hızlı etki!Bildiğiniz gibi kapsül ve tabletin vücutta emilimi %33lerdeyken bizim ürünlerimizin sıvı formda ve NTC ile anında çözünür olması sebebiyle emilim %98 ‘dir. Dolayısıyla kullanacağı besin takviyesinden, vitamin ve minerallerden maksimum fayda görmek isteyen herkesin bundan sonra gideceği adres belli 🙂
Son zamanlarda yurt dışı çalışmalarına da ağırlık vermeye başladınız? Ne gibi yeniliklere adım attınız yda atacaksınız?
Sağlık ve beslenme koçluğunun yanı sıra hali hazırda PM International isimli 26 yıllık bir Alman firmasında İnternational Marketing Manager olarak kariyerimi sürdürmekteyim. Yurt içinde olduğu gibi yurtdışında da koçluğunu yaptığım danışanlarım var. Zaman içinde benim gibi bu ürünlere hayran olup, şirketin ve sistemin işleyişini beğenip benimle aynı ekipte yol almak isteyen danışanlarıma her anlamda destek olmak için düzenledikleri toplantı ve görüşmelerde bizzat yanlarında oluyorum. Güzel gönüllü , özel insanlardan oluşan harika bir ekibim var, sizin vesilenizle teşekkür etmek isterim onlara; sonsuz sevgileri ve bana duydukları güven için.
İşte onların yanında olabilmek için yakın zaman önce Almanya’daydım. Çeşitli şehirlerde toplantılarımız oldu. Şimdi Paris’te yaşayan bir danışanımın seminer isteği var. Bir sonraki durak Paris gibi görünüyor.Ben hayatımda böylesine özgür ve mutlu hissettiren iş görmedim, tavsiye ederim 🙂
2017 yılı planlarınız nelerdir?
Aslında çok sevdiğim bir söz var. “Tanrı’yı güldürmek istiyorsan O’na planlarından bahset”. Hayatta ne plan yaparsak yapalım daima olması gerekenin, en hayırlısının olduğu gibi bir inanışa sahibim. Aslolan an’dır dolayısıyla; hâl bu hâl, dem bu dem. 2017’de planladıklarım değil de temennilerim var esasen. Sağlık olsun, aşk olsun, başarı, bolluk ve bereket olsun ama yalnız benim için değil , dünya üzerindeki herkes için olsun.
Son olarak eklemek istedikleriniz…
“Yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var. Yaşadın mı büyük yaşayacaksın. Irmaklara, göğe, bütün evrene karışırcasına. Çünkü ömür dediğimiz şey, Hayata sunulmuş bir armağandır Ve hayat, sunulmuş bir armağandır insana…” Ne güzel ifade etmiş Ataol Behramoğlu… Easybalance hayatıma girdikten sonra geriye bakıp düşününce yaşadıklarımı, bu şiiri anımsıyorum hep. Çünkü bu program ve hücrelerimizi yenileyen eşsiz ürünler benim hayatıma sunulmuş bir armağandı. Kendi memnuniyetim, danışanlarımın mutluluğu derken güzellikler gün geçtikçe katlandı, ırmaklara, dağlara, bütün evrene karışırcasına dopdolu geçti zaman. İşte son olarak ben de bu güzel şiirden atıfla, tüm markalar ve İnsanlar okurlarına hayatın kendilerine sunulmuş bir armağan olduğunu idrak ederek, özenle, sevgiyle, mutlulukla yaşayacakları nice güzel günler diliyorum.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER