marka tescil ANTALYA’DAN DÜNYAYA AÇILAN BİR BAŞARI HİKAYESİ… « Markalar Ve İnsanlar
Markalar Ve İnsanlar

ANTALYA’DAN DÜNYAYA AÇILAN BİR BAŞARI HİKAYESİ…

Sadece […]

ANTALYA’DAN DÜNYAYA AÇILAN BİR BAŞARI HİKAYESİ…
04 Nisan 2017 - 10:56 'de eklendi.

Sadece Türkiye’de Değil Dünyanın Pek Çok Farklı Noktasında Ayakta Alkışlanan Pasha Dance Theater’ın Sanat Yönetmeni Ve Prodüktörü SERPİL SUNAY İle Yola Çıkış Hikayesi Ve Hedefleri Üzerine Bir Söyleşi Gerçekleştirdik…

Serpil Hanım, 27 Şubat’ta Dubai Global Village ana konser sahnesinde gösterileriniz başladı. Pasha Dance Theater, ayakta alkışlanıyor. Nasıl doğdu bu hikaye?
Projenin ön çalışması yaklaşık 2 yılda tamamlandı; ama bu projenin benim için 9 yıllık bir mazisi var. Projenin fikir temelini oluşturan Harem Grubu’muz ilk olarak 9 yıl önce 5 yıldızlı otellerde 12 kişilik bir grup olarak başladığında dahi hayalim, dünyada turnelere çıkabilecek kalitede ve güzellikte bir şov yaratmaktı. Harem’in süreç içerisinde getirdiği başarı, izleyicilerden ve dostlarımızdan gelen güzel tepkiler neticesinde artık dünya çapında turneye çıkacak grubumuzu hazırlamamız gerekliliğinin kaçınılmaz olduğunu gördük. Ve şimdi gururla söylüyorum ki; iyi ki bu hayalimizi gerçekleştirmişiz.

“Sahnedeki sanatçılarımız Küba’dan Gürcistan’a uzanan bir coğrafya içerisinde Bulgaristan, Türkiye ve Ukrayna dahil olmak üzere her sene yaptığımız seçmelerde ekibimize katılıyorlar”

Her yıl milyonlarca ziyaretçi toplayan Global Village’de sahne alan Spirit of the Dance gibi dünyaca ünlü 3 gruptan birisi oldunuz. Bu başarıda sizinle olan ekibinizden söz eder misiniz?
Tabi ki öncelikle ana koreograflarımız Serdar Sezer ve Hristo Iliev bizimle beraber uzun yıllardır çalışmaktalar. Pasha Dance Theater’ın özgün müziklerini Yücel Arzen hazırladı ve düzenledi. Kostümleri için İstanbul ve Bulgaristan’dan 2 ayrı tasarımcı ile çalıştık. Biz konusunda amatör ruhla profesyonel seviyede çalışan sanatçı kişilikleri bir araya getirmeye çalışıyoruz her zaman. Gösterimiz için gelen güzel tepkilerle de bunda başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Sahnedeki sanatçılarımız Küba’dan Gürcistan’a uzanan bir coğrafya içerisinde Bulgaristan, Türkiye ve Ukrayna dahil olmak üzere her sene yaptığımız seçmelerde ekibimize katılıyorlar. Grubumuz şu an 45 dansçı ve akrobattan ve 8 kişilik teknik ekipten oluşuyor.


Yaklaşık 1,5 saat süren gösterinizde Osmanlı topraklarında yaşamış kültürleri naif bir aşk hikayesi çerçevesinde zengin koreografisi ve göz alıcı kostümleriyle sergiliyorsunuz. Hikayeyi biraz daha anlatır mısınız?

Yola çıkarken amacımız danslarımızla izleyiciye üzerinde yaşadığımız topraklardaki muazzam kültürü eğlenceli bir şekilde sunmaktı. Bunda da en iyi yolun hazırlayacağımız koreografileri tatlı bir aşk hikayesinin üzerine oturtmak olacağını düşündük. Pasha Dance Theater kısaca genç bir Paşa’nın ellerinden kaçırılan, sevdiğini ararken başından geçenleri ve nihayetinde tatlı bir sürprizle kavuşmalarının hikayesi diyebiliriz… Sunduğumuz bu masalsı aşk hikayesi gösterimizi bir kültürel şov olmaktan çıkarıp teatral bir müzikale dönüştürüyor.

Sanat yönetmenliğini ve prodüktörlüğünü gerçekleştirdiğiniz Pasha Dance Theater’ı ileride hangi ülkelerde göreceğiz?
2 Ekim 2015 ‘de Antalya’da galasını gerçekleştirdiğimiz Pasha Dance Theater çeşitli münferit gösterilerinin ardından ne mutlu bize ki şimdi Dubai’de 45 günlük bir turnede, şimdi bizim için sırada önce Çin turnemiz var. Yılsonunda da imzasını atmak üzere olduğumuz Batı Avrupa turnemiz söz konusu. Turne tarihlerimizi sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edenlerle paylaşacağız.

“Antalya’dan dünyaya açılan güçlü bir marka olarak Pasha Dance Theater’ın Türkiye tanıtımına çok katkı sağlayan bir sanat eseri olmasından duyduğumuz gurur ve mutluluk paha biçilemez.”

Son olarak eklemek istedikleriniz?
Bugüne kadar Türk dansları ve kültürü performans bazlı gösterilerle dünyaya duyuruldu, fakat artık izleyici çikolata tadında keyifli vakit geçirebileceği, kostümleri ve görsel efektleri zengin şovlarla daha çok ilgileniyor. Bizim teatral müzikal nitelikli yapımız yükselen trend kapsamında Türkiye ve dünyada Pasha Dance Theater’ın farklılaşarak parlamasını sağlamıştır. Antalya’dan dünyaya açılan güçlü bir marka olarak Pasha Dance Theater’ın Türkiye tanıtımına çok katkı sağlayan bir sanat eseri olmasından duyduğumuz gurur ve mutluluk paha biçilemez.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER